Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Dzieci uczestniczące w kolejnych zajęciach organizowanych w ramach Akademii Małego Smakosza zaprosiliśmy do magicznego świata pachnących i pysznych zup. Po przeczytaniu książki Najlepsza zupa na świecie dowiedziały się, jakie składniki są niezbędne do tego, aby taką zupę samodzielnie przygotować.

Na kanwie opowiadania przeprowadziliśmy zabawy, których celem było zachęcenie najmłodszych do skosztowania zup o różnych smakach. Dzieci rozwiązywały także warzywne zagadki, określały kształt warzyw oraz rozpoznawały je po dotyku w magicznym, warzywnym pudełku. W drugiej części zajęć dzieci miały możliwość skosztowania zup przygotowanych na tę okazję przez seniorki z Moszczenicy. I nie były to zupy, które najczęściej goszczą na domowych stołach, bowiem dzieci próbowały chłodnika, botwinkę oraz zupę krem z brokułów.

Zanim jednak nastąpiła degustacja, zadaniem małych smakoszy była próba nazwania zup oraz określenia składników, z których zostały ugotowane. Jak można się było spodziewać… reakcje były różne. Niektóre dzieci zjadły wszystkie zaproponowane zupy i nie miały trudności z ich nazwaniem. Ale były też takie, które nie dały się nakłonić nawet do spróbowania jednej łyżki…

Osoby zainteresowane poznaniem składników na te pyszne, a mało znane zupy zapraszamy do OKiB po przepisy!

{gallery}zdjecia/2019/6/26smakosz3{/gallery}
 
 

Projekt „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”, realizowany jest z programu 
Partnerstwo dla Książki i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content