Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Niestety… Wszystko co dobre szybko się kończy. Nawet nie wiadomo kiedy minęły zajęcia „Czytam, więc umiem, wiem i rozumiem” organizowane podczas ferii przez naszą bibliotekę. W tym roku, przez cały tydzień, wszystko kręciło się wokół mody. Było więc projektowanie, szycie, ozdabianie, stylizowanie. Mówiąc krótko, biblioteczny fashion week!

Modowy tydzień w bibliotece był doskonałą okazją, by poznać publikacje, w których to uczestniczki spotkań wyszukiwały informacje na temat mody, jej historii, trendów oraz znanych projektantów. Dzięki wyobraźni oraz magicznym pudełkom z przedziwnymi strojami dziewczyny miały okazję stać się na chwilę kimś innym. Po wykonaniu niebanalnych stylizacji na bibliotecznym wybiegu odbył się prawdziwy pokaz mody, który, zarówno wśród modelek, jak i obserwatorów, wzbudził sporo entuzjazmu.

Dziewczyny uczestniczące w zajęciach — niczym prawdziwe stylistki mody — zaprojektowały i uszyły (przy wykorzystaniu maszyn do szycia) efektowne torebki oraz materiałowe kurki. Modne musiały być również fryzury uczestniczek naszych zajęć, dlatego na jeden dzień zamieniliśmy naszą bibliotekę w zakład fryzjerski, w którym były wyczarowywane fryzjerskie cuda. Zawitały do nas również, oczywiście samodzielnie wykonane, kolorowe i urocze kotki uszyte ze skarpetek. Dodatkowo podczas zajęć dzieci brały udział w grach, zabawach, rywalizowały między sobą w ubieraniu modelek, rozwiązywały zagadki literackie i przedstawiały kalambury.

Serdecznie dziękujemy naszym młodym Czytelniczkom za udział w tygodniowych zajęciach feryjnych. Już teraz zapraszamy na wakacyjne spotkania w naszej bibliotece, które z pewnością przyniosą wiele radości i zabawy. Pamiętajcie — zawsze jest pora, by odwiedzić bibliotekę i zaprzyjaźnić się z książką. Na to nigdy nie jest za późno!


{gallery}zdjecia/2020/2/ferie{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content