Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Dnia 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Z tej okazji — w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”, która łączyła w sobie obchody obydwu tych świąt — przedszkolaki z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce spotkały się w bibliotece.

Głównym celem inicjatywy „Czytamy z sercem” jest promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy na temat serca — budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, a także rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Podczas trzech spotkań, które odbyły się 29 września w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Staszkówce, przedszkolaki z grupy Słoneczek, Biedronek i Żabek wysłuchały wiersza pt. „O Misiu, który ciągle chorował” oraz obejrzały krótki film na temat budowy i funkcjonowania naszego serca. Wiersz i filmik dały początek dyskusji na temat zdrowego stylu życia, który zapobiega chorobom serca. Dzieci doskonale sobie poradziły i udzieliły Misiowi cennych rad, jak ma postępować, aby jego serduszko było silne i zdrowe. W ramach akcji powstała też wystawka książek poświęconych sercu.

Do zobaczenia w bibliotece!

{gallery}zdjecia//2021/10/czytamyzsercem{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content