Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Niezmiernie nam miło, że aż czterdzieści trzy panie i dziewczynki, które dzisiaj — w dzień wszystkich wspaniałych kobiet — odwiedziły naszą bibliotekę otrzymały przygotowane przez nas sadzonki kwiatów doniczkowych.

Każda kobieta, ta duża i ta mała, która wypożyczyła u nas książkę, mogła sobie wybrać kwiatową niespodziankę. Do wyboru były m.in.: aloesy, drzewka szczęścia, skrzydłokwiaty, hoje, trzykrotki i coleusy.

Mamy nadzieję, że gdy kwiaty już urosną, będą ozdobą Waszych domowych kącików czytelniczych, a aloesy wykorzystacie do przygotowania m.in. syropów. O tym, jakie właściwości prozdrowotne posiada aloes możecie przeczytać w książce pt. „Aloes. Właściwości i zastosowanie”, która jest dostępna w bibliotece w Moszczenicy.

Jeżeli macie wątpliwości, czego potrzebują Wasze kwiatki doniczkowe, to zachęcamy do sięgnięcia po książki: „Pielęgnujemy rośliny pokojowe” oraz „Kwiaty doniczkowe”. Te publikacje także możecie pożyczyć w naszej bibliotece.

Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy, które podzieliły się swoimi sadzonkami, bowiem dzięki temu mogłyśmy przygotować dla Was kwiatowe niespodzianki z okazji tegorocznego Dnia Kobiet.

{gallery}zdjecia//2021/3/dzien_kobiet_relacja{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content