Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Dzisiaj świętują wszystkie misie świata! Tak, tak! Te urocze pluszaczki–przytulaczki mają swoje święto, które od 2002 roku jest obchodzone 25 listopada. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane zarówno przez najmłodszych, jak i ich rodziców. 

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka i pomimo upływającego czasu oraz konkurencji w postaci elektronicznych zabawek i gadżetów, bywa największym przyjacielem dziecka. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją wykorzystywać w bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci, takich jak m.in.: Kubuś Puchatek, Miś Paddington czy Miś Barnaba.

W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie: Miś Uszatek, Miś z okienka czy kultowy Miś Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, łagodności i opiekuńczości. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

Z okazji święta misiów zapraszamy Was do wspólnej zabawy i ciekawej pracy plastycznej. Pokażemy Wam, jak w szybki i łatwy sposób zrobić kolorowe misie z szarych kopert, m.in. Misia Paddingtona ;-).

Materiały:

— szare koperty,

— kolorowe kartki,

— czarny pisak,

— kredki lub mazaki,

— nożyczki,

— klej.

Instrukcja — krok po kroku:

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content