Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Moszczenica w okresie od 1 sierpnia 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku realizuje zadanie pt. „Głośno śpiewamy — serca poruszamy” w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury pn. „Małopolskie Chóry — Małopolska Rozśpiewana”.

Projekt odpowiada na potrzeby amatorskiego Chóru Małopolanie funkcjonującego przy Ośrodku Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. W ramach zadania został zakupiony trzypoziomowy podest scenicznych celem poprawy atrakcyjności i wizerunku chóru. Prowadzone zajęcia warsztatowe przyczyniają się do podniesienia umiejętności chórzystów, nauki profesjonalnego śpiewu i wzbogacenia repertuaru. W ramach działań projektowych zaplanowano również koncerty. Dwa z nich odbyły się w październiku 2021 roku: 17.10.2021: w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy oraz 24.10.2021: w Kościele Św. Stanisława Kostki w Niskowej.

Podczas koncertów w formie stacjonarnej został zaprezentowany nowy repertuar pieśni maryjnej i papieskiej. Realizacja niniejszego projektu przyczynia się do wzbogacenia oferty kulturalnej gminy, integracji chórzystów i społeczności lokalnej, zachęcenia młodych ludzi do zaangażowania w działalność chóru, rozwoju ich pasji i zainteresowań.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Joanna Brach
wiceprezes Stowarzyszenia

{gallery}zdjecia/stowarzyszenie/11/glosno_spiewamy_serca_poruszamy{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content