Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zaprasza uczniów szkół podstawowych powiatu gorlickiego do udziału w konkursie „Bądź Ą–Ę” na plakat promujący poprawną polszczyznę. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: kategoria pierwsza (uczniowie klas 0–3) oraz kategoria druga (uczniowie klas 4–8).

Autorskie plakaty promujące poprawną polszczyznę należy dostarczyć do Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy bądź do filii OKiB w Staszkówce do 17 lutego 2020 (poniedziałek). Wyniki konkursu zostaną opublikowane 21 lutego 2020 (piątek). Komisja konkursowa, wybierając zwycięzców, weźmie pod uwagę samodzielność przygotowanej pracy, kreatywność autora, nowatorskość przekazu, użyte środki plastyczne, poprawność językową oraz oryginalność plakatu. Na zwycięzców czekają  ciekawe nagrody niespodzianki. Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 r. pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Obchodzone co roku święto ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Według UNESCO niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2–3 pokoleń.

Regulamin Konkursu
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych


Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content