Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Łapacz snów to wyjątkowy amulet, który wywodzi się z indiańskich wierzeń. Mówi się, że ten prawdziwy, zaczarowany przez szamana, miał moc przechwytywania złych snów. Według wierzeń w wyplecioną sieć wpadają złe sny, które giną wraz z nadejściem dnia, natomiast przez oczka sieci przedostają się tylko dobre sny. Ozdoby te wieszano przy wejściu, nad łóżkami lub kołyskami niemowląt.

Obecnie łapacz snów stał się oryginalną ozdobą domu, ogrodu bądź werandy i wspaniale spełnia tę funkcję. Łapacz snów to naprawdę cudowna dekoracja, która w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności. Mnóstwo zwisających koronek, tasiemek, sznurków, piórek i koralików w połączeniu z plecionym wzorem w okręgu, szydełkową serwetką bądź imieniem naprawdę robią niesamowite wrażenie.

Jeśli i Wam podoba się taki dodatek, a nie macie go w swoim pokoju, nie zwlekajcie! Sprawdźcie, jak zrobić łapacz snów i czym prędzej zabierajcie się do samodzielnego tworzenia. Specjalnie dla Was przygotowałyśmy bardzo łatwy w przygotowaniu łapacz snów, który będzie tym bardziej wyjątkowy, ponieważ z Waszym imieniem. Gotowy łapacz snów może zawisnąć w Waszym pokoju i z pewnością wprowadzi do jego wnętrza delikatny, etniczny klimat!

Materiały:
— drut miedziany o średnicy 2,5 mm,
— kremowy sznurek,
— sznurek jutowy,
— kolorowe wstążki i koronki,
— kolorowe piórka,
— kwiatuszek koronkowy,
— kwiatuszek z materiału,
— pistolet do kleju na gorąco,
— nożyczki.

Instrukcja wykonania — krok po kroku:

1. Z miedzianego druta uformuj koło o średnicy ok. 20 cm oraz swoje imię lub imię osoby, której chcesz podarować łapacz snów.

2. Przygotuj wstążki, koronki, piórka, sznurki oraz kwiatuszki w kolorach, które najbardziej Ci się podobają. 

3. Miedziane kółko owiń kremowym sznurkiem tak, by nie było widać druta.

4. Do kremowego sznurka przymocuj na końcach kolorowe piórka.

5. Wyprasuj wstążki i koronki, których będziesz używać do ozdobienia swojego łapacza snów lub poproś o pomoc osobę dorosłą.

6. Wybrane przez siebie wstążki, koronki i przygotowane wcześniej piórka przywiąż do łapacza snów.

7. Do obręczy przyczep czarny kwiatuszek z materiału.

8. Teraz pora zająć się ozdabianiem imienia. Możesz owinąć imię sznurkiem jutowym.

9. Połowę koła owiń jeszcze kordonkiem (kolor dopasuj do przymocowanych wstążek i koronek).

10. Do obręczy łapacza snów przyklej za pomocą kleju na gorąco imię oraz koronkowy kwiatuszek, który będzie nie tylko ozdobą, lecz także zamaskuje łączenie sznurków. Podczas korzystania z pistoletu do kleju na gorąco poproś o pomoc osobę dorosłą. 

11. Twój imienny łapacz snów gotowy!

Jak zawsze zachęcamy Was do wysyłania skanów bądź zdjęć swoich prac, tym razem pięknych łapaczy snów, na adres: pwdokib@onet.pl. Wszystkie prace będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content