Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Czy dwa dni w Paryżu, jak mówi tytuł książki, wystarczą, aby go poznać? Z pewnością nie. Zapraszamy Was w podróż do Francji — zupełnie nieograniczoną czasem ani budżetem. I będzie to znowu podróż po literaturze. Wyruszymy w nią z książkami dostępnymi w naszych bibliotekach.

Zachęcamy do sięgnięcia po lekkie, wakacyjne powieści obyczajowe, których akcja rozgrywa się w stolicy światowej mody — Paryżu, pięknej Prowansji lub innych urokliwych miejscach.

Dysponujemy również dokładnymi przewodnikami, które zabiorą Was w każdy zakątek tego pięknego kraju. Dzięki nim, bez wychodzenia z domu, poznamy historię wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego czy przejdziemy się po Polach Elizejskich.

Dla tych, którzy bardziej interesują się historią Francji również mamy ciekawe publikacje. Pasjonaci ciekawych biografii mogą zagłębić się w lekturę przybliżającą postaci Napoleona, Charles’a de Gaulle’a czy Ludwika XVI.

Zachęcamy również do sięgnięcia po powieści kryminalne. Zapraszamy do poznania losów bezkompromisowego komisarza paryskiej policji Camille’a Verhoevena. Autor, Pierre Lemaitre, umieścił je w cyklu trzech powieści: „Alex”, „Ofiara” oraz „Koronkowa robota”.

Dużą popularnością cieszą się również thrillery innego francuskiego pisarza Maxime’a Chattama. Każda z jego powieści szybko trafia na francuskie listy bestsellerów i jest wydawana w milionowych nakładach. Zachęcamy do sprawdzenia, czy ta literatura spodoba się również polskiemu czytelnikowi.

Do zobaczenia w bibliotece.

 

{gallery}zdjecia//2021/6/ksiazkifrancja{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content