Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

W tym tygodniu zabieramy Was w kolejną literacką podróż. I będzie to podróż długa, ale nie uciążliwa. Zapraszamy do… Rosji, kraju wielu kontrastów, który literacko ma do zaproponowania m.in. interesujące powieści historyczne, geograficzne oraz reportaże.

Nie wychodząc z domu, możemy ją przebyć wzdłuż i wszerz, doświadczyć niepowtarzalnego uroku krajobrazów, poznać gościnność jej mieszkańców oraz dotrzeć do jej najodleglejszych zakątków. A to wszystko dzięki twórczości m.in. Kazimierza Sowy, Andrzeja Wróblewskiego czy Colina Thubrona.

Nasze biblioteki posiadają również w swoich zbiorach publikacje przybliżające historię Rosji — warto po nie sięgnąć, aby poznać zawiłe dzieje tego mocarstwa.

Ze współczesną Rosją nierozerwalnie związana jest osoba Władimira Putina. Sięgnijmy więc po jego biografię, a także przekonajmy się, jaką wojnę informacyjną prowadzą trolle Putina.

Może znajdą się chętni do sięgnięcia po klasykę literatury rosyjskiej. Proponujemy więc książki Lwa Tołstoja, Vladimira Nabokova oraz Fiodora Dostojewskiego — warto do nich wracać i na nowo odkrywać sekret twórczości tych wybitnych rosyjskich pisarzy.

Jeżeli wśród naszych Czytelników znajdą się zwolennicy mocnych wrażeń, to zachęcamy do sięgnięcia po mroczne kryminały Aleksandry Marininy. Powieści kryminalne tej autorki przez lata utrzymują się na rosyjskich listach bestsellerów, a nie każdy polski czytelnik kryminałów zdążył je odkryć dla siebie.

Zapraszamy do biblioteki!

{gallery}zdjecia//2021/7/rosja{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content