Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Dzisiaj, na wakacyjno-literacką przygodę, zapraszamy Was na północ Europy — do Szwecji. Najczęściej ten kraj jest kojarzony z Alfredem Noblem, zespołem Abba czy siecią sklepów IKEA. Literacko natomiast Szwecję utożsamiamy z cyklami powieści kryminalnych, literaturą grozy i oczywiście Astrid Lindgren.

W naszych bibliotekach dysponujemy bogatym zasobem książek, dzięki którym możemy poznać geografię, historię i kulturę szwedzką. Zachęcamy do sięgnięcia zarówno po kryminały, jak również ciekawą literaturę dziecięcą.

Kryminały to oczywiście takie nazwiska jak Larsson, Läckberg, Wahlberg czy Mankell. Natomiast literatura dziecięca to — oprócz Astrid Lindgren — także Helena Bross z serią książek Klasa 1b czy Martin Widmark, autor znanej i lubianej na całym świecie serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Zachęcamy również do sięgnięcia po ciekawą, chociaż trochę zapomnianą książkę dla dzieci o dziewczynce, która, mimo że łamie zasady, jednocześnie ma niezachwiane poczucie przyzwoitości i sprawiedliwości. Mowa oczywiście o Pippi Pończoszance.

Do zobaczenia w bibliotece!

{gallery}zdjecia//2021/7/ksiazkiszwecja{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content