Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Mamy dla Was ciekawą propozycję, która powinna zainteresować zwłaszcza dziewczynki. Są to makramowe bransoletki. A czym jest makrama? To znana od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Samodzielnie wykonana bransoletka — jak każda młodsza i starsza dama wie — to wspaniały dodatek do ulubionej kreacji.

Do wykonania podstawowego splotu makramowego będą potrzebne sznurek (bawełniany lub nylonowy) oraz koraliki. Sposób wykonania jest bardzo łatwy i dokładnie przedstawiony na filmiku oraz w galerii na końcu artykułu. Jeśli więc marzy Ci się bransoletka makramowa z koralikami, zabieraj się do pracy!

Film

Ważna informacja! Do zakończenia bransoletki użyto zapalniczki. Ze względu na bezpieczeństwo z zapalniczek i zapałek nie wolno korzystać samodzielnie, trzeba poprosić o pomoc osobę dorosłą. Pamiętajcie jednak, że do bawełnianego sznurka zapałki nie będą Wam potrzebne. Wystarczy klej wikol lub lakier do paznokci. Na końcu sznurka możecie też umieścić koralik i zawiązać węzełek.

 

{gallery}zdjecia/PWD/2021/2/bransoletki{/gallery}

Jak zawsze zachęcamy Was do wysyłania skanów bądź zdjęć swoich prac, tym razem makramowych bransoletek, na adres: pwdokib@onet.pl. Wszystkie prace będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content