Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci urodzone w latach 2014–2017 do udziału w projekcie „Mała książka — wielki człowiek”! Wyprawki Czytelnicze będą dostępne w OKiB w Moszczenicy i Staszkówce już od października!

Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice — przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

 

Wyprawka Czytelnicza zawiera:

Książkę „Pierwsze czytanki dla…” — starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in.: Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego, Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke — twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.

Broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” — praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

Kartę Małego Czytelnika — pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

 

Korzyści z udziału w projekcie:

— wzrost liczby wiernych czytelników w wieku przedszkolnym, którzy po rozpoczęciu przygody z książką wyrabiają nawyk korzystania z biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, w którym czują się swobodnie i bezpiecznie,

— zwiększenie liczby czytelników — nie tylko dzieci biorących udział w projekcie, lecz także ich rodziców, którzy nierzadko odwiedzają bibliotekę po raz pierwszy od wielu lat,

— dzięki rozdawaniu Wyprawek Czytelniczych, a następnie uroczystemu wręczaniu dyplomów Małym Czytelnikom, bibliotekarze nawiążą bliższe relacje z czytelnikami i będą mogli razem z nimi świętować kolejne czytelnicze sukcesy.

 

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: wielki-czlowiek.pl.

Serdecznie zapraszamy!

{gallery}zdjecia/2020/9/mkwc{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content