Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe PATRIA w Staszkówce od 1 sierpnia 2021 do 31 grudnia 2021 realizuje projekt pt. „Małopolskie Chóry — Małopolska Rozśpiewana”.

Projekt odpowiada na potrzeby amatorskiego chóru DOMINANTA, funkcjonującego przy parafii rzymsko-katolickiej w Staszkówce we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Biblioteki w Moszczenicy, samorządem lokalnym oraz Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. Grupę docelową będą stanowić aktualni i nowo zrekrutowani członkowie chóru, łącznie 45 osób, tj. młodzież ucząca się szkole podstawowej, w szkołach ponadpodstawowych oraz osoby studiujące i pracujące. W ramach działań projektowych zaplanowano warsztaty wokalno-muzyczne, zakup sprzętu nagłaśniającego oraz trzy koncerty:

— 12.09.2021 — koncert pieśni religijnych,

— 11.11.2021 — koncert pieśni patriotycznych „Śpiewamy dla Niepodległej”,

— 24–30.12.2021 — koncert bożonarodzeniowy.

Podczas koncertów w formie stacjonarnej lub / i online zostanie zaprezentowany nowy repertuar pieśni patriotycznych i religijnych, a ich nagrania zostaną udostępnione w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej.

Realizacja niniejszego projektu przyczyni się do zaktywizowania młodzieży, rozwoju ich pasji i zainteresowań, społecznej integracji i pożytecznego zagospodarowania wolnego czasu. Zaś dla społeczności lokalnej będzie okazją do niezapomnianych przeżyć artystycznych.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 września 2021, o godz. 10.30 w kościele w Staszkówce. Zaproszenie jest dostępne tutaj.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Halina Łaś — prezes

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content