Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Dnia 28 maja 2020 roku w naszej bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Niesamowite przygody skarpetek, pięciu kun i jednego wynalazcy”. Zgodnie z Regulaminem mogli w nim wziąć udział uczniowie z klas III–V szkoły podstawowej. Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja wartościowej literatury.

W gminie Moszczenica aktywnością i chęcią współzawodnictwa wykazali się w większości uczniowie klas trzecich. Sześcioro uczniów rozwiązywało test składający się z 30 szczegółowych pytań, które dotyczyły znajomości dwóch książek Justyny Bednarek pt. Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają! oraz Pięć sprytnych kun.

Warto wspomnieć, że panią Justynę Bednarek gościliśmy w ubiegłym roku w naszej bibliotece na spotkaniu autorskim i warsztatach kulinarnych, które zostały zorganizowane w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki” (pisaliśmy o tym tutaj).

Po zaciętej walce i podliczeniu punktacji okazało się, że najlepszy wynik uzyskał Konrad Kożuch. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książkowe nagrody, których bohaterką jest Nela Mała Reporterka. Wyniki gminnych eliminacji zostały przesłane do MBP w Gorlicach, która wyłoni laureatów powiatowych zmagań. Dziękujemy rodzicom za zachęcenie dzieci do udziału w czytelniczych zmaganiach oraz umożliwienie im bezpiecznego dotarcia na konkurs.

{gallery}zdjecia/2020/5/skarpetki{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content