Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

W dniach 8–15 maja odbywa się XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek, zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne motto ogólnopolskiej akcji czytelniczej brzmi: „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Z tej okazji w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Moszczenicy w dniach 10–14 maja (poniedziałek–piątek) zaplanowaliśmy dla naszych Czytelników akcje czytelnicze oraz niespodzianki, nie tylko książkowe.

Tych, którzy jeszcze samodzielnie nie potrafią obsługiwać konta czytelniczego chętnie poinstruujemy, jak to zrobić. Pokażemy, jak się do niego zalogować, zamówić książki przez Internet czy przesunąć termin zwrotu. Poza tym chcemy, aby nasi Czytelnicy byli zdrowymi ludźmi, dlatego proponujemy — oprócz ciekawych nowości książkowych — również coś dla ciała.

Każdego dnia (w okresie 10–14 maja) dziesięciu pierwszych Czytelników otrzyma słoiczek wykonanego przez nas ekologicznego pesto z czosnku niedźwiedziego. Wręczanie zdrowych słoiczków będzie się rozpoczynało każdego dnia o innej godzinie. I tak:

— w poniedziałek: od godziny 800,

— we wtorek: od godziny 900,

— we środę: od godziny 1000,

— w czwartek: od godziny 1100,

— w piątek: od godziny 1200.

Tych, którzy jeszcze nie znają prozdrowotnych walorów czosnku niedźwiedziego pragniemy zapewnić, że są one wielorakie. Czosnek niedźwiedzi cechuje się dużą zawartością flawonoidów, karotenoidów, chlorofilu, związków o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych. Charakteryzuje się także działaniem przeciwpasożytniczym, grzybobójczym oraz antybakteryjnym.

Informacje na temat zastosowania czosnku niedźwiedziego są dostępne w książkach, które możecie wypożyczyć w naszej bibliotece: „Ziołowe szczęście. Poradnik dla ogrodników i smakoszy” oraz „Ogród dla początkujących”.

Zapraszamy również tych, którzy jeszcze nie są naszymi Czytelnikami. Może Ogólnopolski Tydzień Bibliotek będzie okazją do tego, aby się przekonać, że słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła” są wciąż aktualne.

Wszystkim osobom, które zdecydują się zapisać do naszej biblioteki w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, będziemy wręczać czosnkowe pesto, bez względu na porę, o której się u nas pojawią.

{gallery}zdjecia//2021/5/tydzienbibliotek{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content