Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim owocowe bogactwo w sadach. Dlatego w czasie zajęć Grupy Zabawowej nasi mali uczestnicy wykorzystali je do ciekawych aktywności. Nazywali pokazywane owoce. Po kształtach rozpoznawali jabłka, śliwki i gruszki. Zadanie było trudne, ponieważ należało rozpoznać je tylko przy użyciu zmysłu dotyku.

Sporo frajdy było przy wybieraniu i korzystaniu z instrumentów z „magicznego kuferka”, a także w trakcie zabaw rytmiczno – ruchowych przy akompaniamencie pianina. Nie zabrakło ćwiczeń logorytmicznych i piosenki nawiązującej do tematyki spotkania.

W czasie zajęć każde dziecko, przy niewielkiej pomocy opiekuna, wykonało filcowe, uśmiechnięte jabłuszko. Z radością zabrało je do domu, by móc pokazać pozostałym członkom rodziny.

Na zakończenie odbyła się degustacja owoców, w czasie której okazało się, że nasze maluszki je uwielbiają i wcale nie trzeba ich przekonywać do skosztowania.

Cieszymy się, że kilkoro dzieci zaczęło już uczęszczać do przedszkola. Mamy nadzieję, że spotkania w Grupie Zabawowej ułatwiają im adaptację w grupie przedszkolnej.

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content