Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Zgodnie z tytułem czytanej książki, na kolejnym spotkaniu Grupy Zabawowej było „O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach”.

 

A skoro zbliżają się święta to nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw z jajkiem w roli głównej. Dzieci zbierały pisanki do koszyczka, nazywały kolory, segregowały je według podanych zasad. Spostrzegawczością, logicznym myśleniem i koncentracją wykazywały się w czasie zabawy „Co to za kontury?” Zabawy były okazją do rozwijania motoryki rąk i rozpoznawania kolorów.

 

Dużo radości i skupienia było przy malowaniu pisanek, przy pomocy… spinacza do bielizny i kolorowego pomponika. Paleta do farb była iście recyklingowa. Wykonana została z plastikowych zakrętek i  talerzyka.

 

Mamy też miały swoje zadania do wykonania. Uczestniczyły w wyścigu… Na drewnianych łyżkach przenosiły (na szczęście styropianowe) jajka, i wręczały je swoim dzieciom. Potem sytuacja się odwracała i to dzieci przynosiły pisanki mamom. Czasem zdarzyło się, że pisanka upadła, ale na szczęście się nie rozbijała :).

 

W trakcie zabaw rytmiczno-muzycznych przy piosence „Pisanki, kraszanki, skarby wielkanocne” maluszki uczyły się posługiwać instrumentami muzycznymi wybranymi z magicznej skrzyneczki.

 

Jak na każdym spotkaniu, nie mogło zabraknąć zabaw służących oswajaniu nowego miejsca, lepszemu poznawania się małych uczestników, tworzeniu nowych relacji rówieśniczych.

Mamusie wymieniały się spostrzeżeniami na temat adaptacji swoich pociech w nowym środowisku.

 

Dzięki założonej karcie bibliotecznej niektórzy zostali małymi czytelnikami naszej biblioteki, z czego niezmiernie się cieszymy, i biorą udział w projekcie „Mała książka wielki człowiek”.

 

Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. Do zobaczenia.:)

{gallery}zdjecia/2022/4/ZABAWOWA{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content