Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Za nami niezwykle ciekawe spotkanie autorskie z Panem Zbigniew T. Nowak, który odwiedził wczoraj Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. Przywiózł ze sobą nie tylko bestsellerowe książki o tematyce zielarskiej, ale także mnóstwo uśmiechu i ciepła, które udzieliło się wszystkim zgromadzonym.

Pan Zbigniew przekazał nam ogrom wiedzy na temat dbania o zdrowie i odporność z pomocą roślin, które mamy na wyciągnięcie naszych rąk. Od roślin gładko przeszliśmy do zagadnień związanych z pszczołami, a więc miodem, pszczelim pyłkiem, mleczkiem oraz pierzgą – wyjątkowymi produktami zawierającymi zadziwiającą ilość pożytecznych dla człowieka substancji. Mówiliśmy też o właściwościach starego dobrego czosnku i cebuli, która im bardziej piecze – tym lepiej. Cenna rada, którą otrzymaliśmy od autora to „Używaj, ale z głową”. Rośliny mają niezwykłą moc, ale świadomość przeciwskazań i granic związanych z ich stosowaniem jest kluczowa dla naszego zdrowia.

Wiele informacji, przepisów i inspiracji znajdziecie Państwo w książkach Pana Zbigniewa, m.in. „Zioła z polskich łąk”, „Eko detoks”, czy „Apteka natury ma leki na wirusy!”.

Sporo osób miało wczoraj okazję zdobyć te pozycje w promocyjnej cenie wraz z autografem.

Te oraz inne tytuły autorstwa Pana Zbigniewa Tomasza Nowaka znajdziecie także w naszej bibliotece, dlatego zachęcamy gorąco do zapoznania się z ich treścią.

Wykładu naszego gościa moglibyśmy słuchać bardzo długo – do późnych godzin wieczornych – niestety wszystko ma swój koniec.

Było nam bardzo miło gościć Pana w naszych progach!

Projekt „Tradycje zielarskie małopolskiego Pogórza,” dofinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury: „EtnoPolska. Edycja 2023.” cieszył się w naszej Gminie wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Jesteśmy bardzo podekscytowane i szczęśliwe, że tak wiele z Was skorzystało z zaplanowanych w ramach zadania działań. Wycieczki, warsztaty i konkursy były okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy z zakresu stosowania ziół w codziennym życiu. Spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem zdaje się być idealnym zwieńczeniem tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie podsumowujące cały projekt, dlatego śledźcie nasz profil, aby tego nie przegapić!

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content