Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy 23 kwietnia, zachęcamy naszych Czytelników do sięgnięcia po cykl powieści kryminalnych z komisarz Niną Warwiłow w roli głównej. Tworzą go: „Dom bez klamek”, „Roztopy”, „Czerwony świt” oraz „Kłamczuch”.

Akcja dwóch z nich, „Roztopy” i „Kłamczuch”, rozgrywa się w powiecie gorlickim. Autor Jędrzej Pasierski — laureat Nagrody Wielkiego Kalibru — wychowywał się w tej magicznej krainie i dokładnie poznał skomplikowane historie jej mieszkańców. W losy bohaterów wplótł opisy znanych miejsc powiatu gorlickiego. Daje to Czytelnikom przekonanie, że aktywnie podążają za nimi po gorlickich ulicach i miejscach.

Poza wątkami kryminalnymi w „Roztopach” i „Kłamczuchu” poznajemy, umiejętnie wplecioną, trudną historię Łemków, sąsiedzkich relacji, ich wysiedleń i powrotów. I nie jest to obraz sielankowy.

Książki zostały wydane nakładem Wydawnictwa Czarne, które swoją siedzibę ma również w Beskidzie Niskim.

Naszym Czytelnikom pozostaje tylko odwiedzić bibliotekę, wypożyczyć książki i zatopić się w warszawskie i beskidzkie klimaty. Życzymy ciekawej lektury!

{gallery}zdjecia//2021/4/pasierski{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content