Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Na sierpniowym, wakacyjnym spotkaniu Grupy Zabawowej promowaliśmy kolor żółty. Dlatego, że główną bohaterką była pracowita pszczółka.

Nasze maluszki z uwagą wysłuchały opowiadania z książki „Pszczoła” wydanej w serii „Przesuń paluszkiem”. Dzięki ruchomym elementom umieszczonym w książeczce, po raz kolejny miały możliwość rozwijać sprawność motoryczną. Dzieci poznały też nowe słowa: ul, pszczelarz, miód, żądło, truteń.

Zabawy muzyczno-rytmiczno-ruchowe to ta część spotkania, która aktywizuje nawet te najbardziej nieśmiałe dzieci. „Pszczółki” machały więc skrzydełkami, zbierały nektar, umieszczały go w ulu, wykonywały ćwiczenia dźwiękonaśladowcze. Nie mogło również zabraknąć degustacji miodu. Każde dziecko próbowało tego zdrowego, naturalnego efektu pracy pszczół. I należy przyznać, że wszystkim smakował.

Na koniec powstały prace plastyczne – przesympatyczne pszczółki siedzące na plastrze miodu. Mamy nadzieję, że rodzice, będą utrwalać z dziećmi informacje o pszczołach i korzystać z książek o tej tematyce, dostępnych w naszej bibliotece.

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content