Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony
W środę 03.08.2022 r. odbyła się wieczornica ku pamięci pochodzącego z Moszczenicy- śp. księdza Józefa Waląga.
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Moszczenicy. Po niej uczestnicy udali się do Ośrodka Kultury i Biblioteki, gdzie miejsce miała gminna premiera filmu dokumentalnego „Najdłuższa misja księdza co kulom się nie kłaniał”. Na projekcji obecni byli przedstawiciele Pruszcza Gdańskiego, gdzie śp. ks. Waląg był wieloletnim proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przybyła też licznie rodzina Księdza oraz inni zaproszeni goście.

Oglądając film, widzowie mogli przenieść się w miejsca, gdzie walczył (w szeregach AK), pracował, a przede wszystkim służył Bogu, Ojczyźnie i ludziom nasz wielki rodak. O księdzu Walągu opowiadali ludzie, którzy mieli szczęście znać Go osobiście, również członkowie Jego rodziny. Wiele miejsca w dokumencie poświęcone było informacjom o inwigilacji i szykanowaniu śp. Księdza przez komunistyczne władze i Służbę Bezpieczeństwa.

Wieczornicę uświetnił swoim koncertem kwartet smyczkowy Eslavo 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Więcej informacji o śp. księdzu Józefie Walągu można znaleźć na stronie gdańskiego IPN-u: https://gdansk.ipn.gov.pl/…/152807,Ks-Jozef-Walag.html

{gallery}/zdjecia/2022/8{/gallery}

 
 

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content