Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Dobiega końca kolejna edycja projektu „Mała książka — wielki człowiek”, który jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Cieszymy się, że aż 50 najmłodszych Czytelników biblioteki w Moszczenicy wzięło w nim udział.

Dziękujemy rodzicom za to, że pokazali dzieciom nową instytucję, pozwolili dokonywać pierwszych, samodzielnych czytelniczych wyborów. Poprzez kontakt z książką najmłodsi rozwijają kreatywne myślenie oraz kształtują nawyk czytania. Dodatkowo utożsamiają się z literackimi bohaterami i razem z nimi przeżywają radości oraz smutki.

Z tej licznej grupy, która otrzymała Wyprawkę Małego Czytelnika, aż 12 dzieci odwiedziło naszą bibliotekę 10 razy i wypożyczyło książki. Tym samym uzyskało 10 naklejek upoważniających do odbioru Dyplomu Małego Czytelnika.

Na fotografiach prezentujemy najbardziej aktywnych małych Czytelników, którzy, dzięki wypożyczonym książkom, mogli przeżyć fantastyczne, literackie przygody.

Tych, którym jeszcze nie udało się zebrać kompletu naklejek informujemy, że mogą to zrobić do końca czerwca i wówczas będą mogli cieszyć się upragnionym Dyplomem Małego Czytelnika. Natomiast dla tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w projekcie mamy dobrą wiadomość. Już we wrześniu rozpocznie się kolejna edycja i znowu będzie można zbierać kolorowe naklejki, a przede wszystkim cieszyć się z obcowania z coraz to nowymi bohaterami.

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim naszym małym Czytelnikom życzymy wielu radosnych chwil spędzonych oczywiście z ciekawą literaturą oraz interesujących przygód inspirowanych losami książkowych bohaterów.


{gallery}zdjecia//2021/5/mkwc{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content