Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Na mapie wycieczki znalazł się także Rzepiennik Strzyżewski z niezwykle ciekawym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej. Po zwiedzaniu placówki i krótkiej przerwie na kawę, pojechaliśmy do Ciężkowic – tam zaczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po niedawno otwartej ścieżce w koronach drzew.

Następnie podzieleni na dwie grupy udaliśmy się do Muzeum im. Krystyny i Włodzimierza Tomków oraz do Małopolskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej. W muzeum zobaczyliśmy pokaz multimedialny, podczas którego poznaliśmy ptaki i inne zwierzęta zamieszkujące Pogórze Ciężkowickie, a także weszliśmy do „łodzi podwodnej”, którą „wpłynęliśmy” do rzeki Białej i poznaliśmy czyhające tam zagrożenia. W Małopolskim Ośrodku Edukacji Ekologicznej zwiedziliśmy wystawę Ziemia-Woda-Powietrze, podczas której zgłębiliśmy wiedzę na temat intrygującego świata pogórzańskiej przyrody. Interaktywny charakter wystawy pozwolił nam na uczestnictwo w wielu ciekawych eksperymentach.

Zwieńczeniem wycieczki był krótki, ale niezwykle relaksujący pobyt w Parku Zdrojowym, gdzie schłodziliśmy się po intensywnym i gorącym dniu.

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content