Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Staszkówce odbyły się dwa warsztaty z edukacji czytelniczo-medialnej, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce.

Pierwsze spotkanie — zatytułowane „Czytanie w altanie” — zostało zorganizowane dla przedszkolaków z grup Biedronki oraz Żabki. Podczas warsztatów dzieci wysłuchały bajki pt. „O ciekawskiej żyrafie” oraz dowiedziały się, dlaczego te zwierzęta mają tak długą szyję. Jeśli ktoś z Was jeszcze tego nie wie, to zapraszamy do biblioteki. Książka pt. „Bajki Misia i Margolci” czeka, a bajeczki w niej zawarte odpowiedzą jeszcze na wiele pytań!

W drugim spotkaniu — „Moja ulubiona książka” — wzięli udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej. Podczas zajęć dzieci nie tylko słuchały, lecz także same miały okazję wykazać się swoimi umiejętnościami czytelniczymi. Mając na uwadze tegoroczne hasło XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zastanawialiśmy się, z kim lub z czym możemy się spotkać w bibliotece.

Dzieci świetnie sobie poradziły, a odpowiedzi przelały na papier, rysując okładkę swojej ulubionej książki. Powstały piękne prace, które zdobią bibliotekę oraz zachęcają przychodzących Czytelników, aby sięgnęli po tytuły, które zaproponowały dzieci.

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, zarówno tym dużym, jak i małym, za tak aktywny udział w tegorocznym święcie bibliotek. Do zobaczenia!

{gallery}zdjecia//2021/5/tydzienbibliotekstaszkowka{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content