Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Wnuki i dziadkowie tworzą szczególną, niepowtarzalną więź. By taka więź jednak powstała, należy ją tworzyć i pielęgnować przez lata. Na pewno wszyscy dorośli pamiętają niezapomniane chwile spędzane z babcią w kuchni przy wspólnym pieczeniu ciasteczek czy majsterkowanie z dziadkiem.

Współczesny model babci i dziadka znacznie odbiega od wspomnień sprzed lat. Obecnie dziadkowie są bardzo aktywni, rozwijają swoje pasje, dbają o zdrowie, zwiedzają świat, często pozostają aktywni zawodowo. Niezmienne jest jednak to, że tak samo chętnie spędzają czas ze swoimi kochanymi wnukami.

Jedną z form wspólnego spędzania czasu przez dziadków i wnuków może być czytanie książek, bowiem nie od dziś wiadomo, że książka łączy pokolenia. Nasze biblioteki oferują pomoc przy doborze odpowiedniej literatury dla dziadków i wnuków, która podejmuje tematykę edukacji oraz wspólnych zabaw.

Szczególnie polecamy „Księgę dziadków i wnuków, aby lepiej się poznać, pokochać, razem bawić i wzajemnie od siebie uczyć”. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tam wskazówkę, jak budować właściwe, międzypokoleniowe relacje. Książka zawiera bowiem zabawne teksty do czytania oraz użyteczne podpowiedzi, jak wspólnie spędzić wiele przyjemnych dni.

Zapraszamy babcie, dziadków i wnuki do odwiedzania naszych bibliotek! Dla tych, którzy w dniach 21–22 stycznia (Dzień Babci i Dzień Dziadka) odwiedzą nasze biblioteki (babcia z wnuczką / wnukiem, dziadek z wnuczką / wnukiem) mamy niespodziankę. Każda para otrzyma wydany przez Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy „Elementarz kulinarny babci i wnuczka”. Według nas dzięki tej publikacji doznacie wielu kulinarnych eksperymentów, które na pewno przyniosą Wam wiele niezapomnianych chwil. Chwil spędzonych oczywiście razem.

Zatem… do zobaczenia w bibliotece!

{gallery}zdjecia/2021/1/babciadziadek{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content