Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

„Wakacyjna akademia profilaktyki” to program skierowany do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Moszczenica, który był realizowany przez Ośrodek Kultury i Biblioteki w dniach 8–15 lipca. Niestety… wszystko to, co dobre szybko się kończy, na szczęcie miłe wspomnienia pozostaną na wiele lat.

W ramach zorganizowanej przez nas półkolonii pt. „Wakacje z Pippi” grupa 20 dzieci poprzez rożne zajęcia poznawała główną bohaterkę twórczości Astrid Lindgren — szaloną Pippi Pończoszankę. Naszą wakacyjną przygodę z rudowłosą Pippi rozpoczęliśmy od podróży dookoła świata w Parku Miniatur w Inwałdzie, gdzie atrakcji nie sposób było zliczyć. Prowadziliśmy także zajęcia literackie, warsztaty kulinarne, muzyczne, artystyczne oraz zajęcia taneczne, podczas których dzieci nauczyły się kroków zumby. Wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach poznawaliśmy najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas wakacji. Na zakończenie naszych letnich zajęć wybraliśmy się na wycieczkę do minizoo w Łużnej, gdzie każdy mógł się sprawdzić w roli jeźdźca oraz poznać wiele ciekawych gatunków zwierząt. Nie zabrakło także wspólnych zabaw na dmuchanym placu zabaw i pieczonych kiełbasek z grilla.

Dla 46-osobowej grupy młodzieży zorganizowaliśmy warsztaty z panią pedagog z Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Prymus w Gorlicach na temat zagrożeń płynących z korzystania z różnego rodzaju używek oraz Internetu i portali społecznościowych. Wyruszyliśmy także na wycieczkę do Szczawnicy i Nowego Sącza. Pomimo niesprzyjającej aury udało się nam skorzystać z wyciągu krzesełkowego na Palenicę i poznać uzdrowiskowe miasteczko. Zamiast zjeżdżalni grawitacyjnych w strugach ulewnego deszczu skorzystaliśmy z lokalnej restauracji, gdzie znaleźliśmy schronienie i pyszne lody. W drugiej części dnia odwiedziliśmy galerię Trzy Korony w Nowym Sączu, gdzie mogliśmy nie tylko wydać trochę oszczędności na wakacyjnych wyprzedażach, lecz także obejrzeć w kinie Helios animowaną komedię przygodową pt. „Luca”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólny, wspaniały czas pełen radości i nowych doświadczeń.

{gallery}zdjecia//2021/7/pippi{/gallery}

 

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content