Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Kolejne zajęcia w ramach projektu „Para buch! Książka w ruch!”, w których uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Staszkówce, już za nami. Tym razem zastanawialiśmy się, dlaczego liście zmieniają barwy.

Spotkanie zostało zorganizowane na podstawie jednej z książek z serii Ciekawe Dlaczego pt. „Drzewa mają liście i inne pytania na temat roślin”, autorstwa Andrew Charmana. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, kiedy zawitała do nas kalendarzowa jesień, po co drzewom są potrzebne liście i dlaczego zmieniają swoją barwę. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały także krótkiego opowiadania o Żubrze Pompiku pt. „Kolory Jesieni”, autorstwa Tomasza Samojlika.

Podsumowaniem naszych zajęć była praca plastyczna. Dzieci, wykorzystując kolorowe liście, ozdobiły przepiękną, mieniącą się tysiącem kolorów Panią Jesień.

„Para-buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.

Zachęcamy rodziców do wykorzystywania książek popularnonaukowych do indywidualnych zabaw ze swoimi dziećmi, bo najlepsza nauka jest oczywiście poprzez zabawę!

{gallery}zdjecia/2020/10/jesien{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content