Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

„Moje ciało” to drugie zajęcia zorganizowane przez naszą bibliotekę dla trzech grup z Przedszkola Wesołe Krasnale w Moszczenicy w ramach projektu „Para buch! Książka w ruch!”. 

Tym razem rozmawialiśmy o tym, jak jest zbudowane ciało człowieka. Przedszkolaki nazywały poszczególne organy, określały ich funkcje, wymieniały zarówno te, które mają pary, jak i te pojedyncze. Dowiedziały się także, ile maja zębów, jak się one nazywają, a także, co w ludzkim ciele jest najtwardsze. Najwięcej zainteresowania wzbudzały informacje na temat tego, jakie organy mamy wewnątrz ciała i jak one działają. Przedszkolaki odpowiadały szereg pytań, m.in. „Dokąd trafia jedzenie, które zjadam?”, „Co sprawia, że mogę oddychać?”, „Za co odpowiada mózg?”, „Dlaczego nie czuję nosem, gdy jestem przeziębiony?”.

Wykonując proste doświadczenie, z wykorzystaniem plastikowej butelki i balonika, dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały, jak działają płuca. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się także, jaki organ jest odpowiedzialny za to, że czujemy co jest gorzkie, a co słodkie i wyjątkowo bezkarnie mogły wystawić język swojemu koledze, by znaleźć ten najdłuższy. Dopełnieniem spotkania była zabawa ruchowa, w której w rytm muzyki należało pokazywać różne części ciała.

Zachęcamy rodziców do wykorzystywania książek popularnonaukowych do indywidualnych zabaw ze swoimi dziećmi, bo najlepsza nauka jest oczywiście poprzez zabawę!

„Para-buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.

{gallery}zdjecia/2020/2/Mojecialo{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content