Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Kolorowe balony, to atrakcyjna pomoc w czasie dziecięcych zabaw. Z balonami można zrobić prawie wszystko. Na naszym spotkaniu z maluszkami było nadmuchiwanie, przekładanie, przesuwanie, kopanie, podrzucanie, wrzucanie do obręczy, ozdabianie naklejkami.

Z balonami była też zabawa rytmiczna przy piosence „W marcu jak w garncu” i rymowanka „Baloniku nasz malutki…”. Balony wykorzystaliśmy też do wykonania antystresowego gniotka.

Aby go zrobić, potrzebne są:  balon, mąka kartoflana, lejek, plastikowa butelka, kolorowa włóczka, marker.

Sposób wykonania: do plastikowej butelki, przez lejek, wsypujemy mąkę kartoflaną. Lekko nadmuchany, zakręcony balon zakładamy na szyjkę butelki. Zawartość butelki przesypujemy do balonika (wcześniej należy go odkręcić). Wypuszczamy powietrze z balonika, zawiązujemy go. Ozdabiamy, rysując śmieszne minki i przyczepiamy włóczkową czuprynkę. I gniotek już jest gotowy. Podobnie możemy zrobić zastępując mąkę kaszą, ryżem czy grochem.

Dzięki zabawom w grupie rówieśniczej stymulujemy rozwój zmysłów, koordynację wzrokowo – ruchową, a także wpływamy na rozwój relacji z rówieśnikami. Obserwujemy, że z każdym spotkaniem dzieci przełamują onieśmielenie i dobrze się bawią.

Rodzicom, którzy chcieliby poznać więcej inspiracji do zabaw z balonami proponujemy wypożyczyć z naszej biblioteki książkę „Balon”. (link do katalogu biblioteki, z opisem książki „Balon”).

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content