Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Wakacje i sezon urlopowy możemy uznać za rozpoczęte! Dzieci już są na wakacjach, a dorośli czekają lub wykorzystują swoje wymarzone urlopy. Niektórzy spędzą je za granicą, inni wybiorą odpoczynek w kraju.

Dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli wyjechać na wymarzoną wycieczkę, mamy zaproszenie. Chcemy Was zachęcić do literackich podróży po kilku ciekawych krajach. Oczywiście do tych podróży zapraszamy razem z książkami z naszych bibliotek.

Na początek proponujemy podróż do słonecznej Italii. Aby ją lepiej poznać, proponujemy powieści, których akcja rozgrywa się we Włoszech lub jej autor ma włoskie pochodzenie. Zapraszamy na turystyczne szlaki, bez wychodzenia z domu. Wszystkim tym, którym marzy się zatopić w tłum turystów odwiedzających Rzym czy Wenecję proponujemy przewodniki opisujące najciekawsze miejsca — zarówno historyczne, jak i te współczesne.

Zwolennikom mocnych wrażeń polecamy książki o działalności sycylijskiej mafii i sposobach walki z nią. Poznamy prawdziwe historie kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata. Zachęcamy również do sięgnięcia po biografie Włoszek, które zdobyły międzynarodową karierę. Możemy poznać losy m.in. Carli Bruni, Luisy Casati czy Soni Gandhi.

Skoro pozostajemy w temacie włoskim, to nie może zabraknąć literatury religijnej. Polecamy książki przybliżające postacie Ojca Pio i św. Rity — patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Oferujemy również literacką podróż po rzymskich bazylikach: Bazylice św. Piotra, Bazylice św. Jana, Bazylice św. Pawła oraz Bazylice Matki Boskiej Większej.

Najmłodszych zapraszamy do poznawania włoskich ciekawostek poprzez obrazki umieszczone w książce pt. „Mapy”, autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Nawet ci, którzy jeszcze nie potrafią sami czytać, rozpoznają charakterystyczne elementy architektury, zdobędą wiedzę na temat kuchni włoskiej, piłki nożnej lub czynnych wulkanów.

Czekamy na Was w bibliotece!

{gallery}zdjecia//2021/6/ksiazkiwakacje{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content