Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Tym razem zabieramy Was do naszych południowych sąsiadów. Z książkami dostępnymi w bibliotekach w Moszczenicy i Staszkówce odwiedzimy Czechy i Słowację. Zapraszamy do literackiej podróży!

Naszym najmłodszym Czytelnikom proponujemy — na pewno lubiany przez wszystkich rodziców — cykl książek o sympatycznym Kreciku. Prawdopodobnie Krecik bardziej jest znany, zarówno tym małym, jak i dużym, z bajek telewizyjnych, jednak ma też swoją wersję książkową, po którą warto sięgnąć.

Starsi Czytelnicy doskonale znają Rumcajsa i jego sympatyczną rodzinę. A wakacje to dobry czas, żeby i najmłodsi poznali rozbójnika z jiczińskiego lasu, jego żonę Hankę i synka Cypiska. Jeżeli mówimy o Czechach w ujęciu literackim, to nie może zabraknąć propozycji książkowych dla dorosłych, autorami których byli m.in. Hrabal, Kundera czy Havel. Warto też sięgnąć po książki znanego polskiego reportażysty Mariusza Szczygła, który o Czechach wie wszystko albo prawie wszystko.

W naszych zbiorach znajdziecie również przewodniki geograficzne zarówno po Czechach, jak i Słowacji. Może wcześniej zaplanować miejsca warte zwiedzenia, by w czasie, gdy już bez przeszkód będzie można przekraczać granice, być przygotowanym na ciekawe eskapady.

{gallery}zdjecia//2021/7/czechyslowacja{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content