Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny pełen szalonych wyzwań, wytężonej pracy i intensywnej nauki. Rok, podczas którego będziecie mogli rozwijać Wasze zainteresowania i zdobywać nowe umiejętności.

Mamy nadzieję, że pomimo szkolnego zgiełku i natłoku wielu obowiązków znajdziecie czas na dobrą kulturę i wartościową literaturę, które Wam nieustannie proponujemy. Już niebawem przedstawimy Wam naszą wzbogaconą ofertę kulturalną, z której— mamy nadzieję — chętnie skorzystacie.

A tymczasem proponujemy Wam wrześniowe nowości czytelnicze — jeszcze pachnące farbą drukarską. Zapewniamy, że każdy Czytelnik — zarówno duży, jak i mały — znajdzie coś dla siebie.

Na najmłodszych czekają kolejne tytuły uwielbianej serii Samochodzik Franek. Nieco starszym proponujemy zabawę w teatr z dobrze znanymi detektywami Lassem i Mają oraz nowy cykl powieściowy pt. Czytam Sobie z Bakcylem. Młodzieży rekomendujemy kilka powieści uznanej amerykańskiej powieściopisarki — Colleen Hoover. Dzieciom i młodzieży polecamy także publikacje popularnonaukowe, które pozwolą im wykazać się w szkole dodatkową wiedzą, m.in.: „Niesamowite nasionka”, „Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu” czy książkę Aleksandry i Daniela Mizielińskich o kosmicznych wyprawach pt. „Tu jesteśmy”.

Dla czekających na książkowe kontynuacje mamy dobrą wiadomość! Zakupiliśmy kolejne części powieści autorstwa Wojciecha Chmielarza, Wioletty Sawickiej, Agnieszki Lis, Małgorzaty Falkowskiej oraz Izabelli Frączyk.

Pasjonaci książek z Wydawnictwa Czarne, których w naszych bibliotekach nie brakuje, będą mogli sięgnąć po „Przewóz”, autorstwa Andrzeja Stasiuka oraz „Tu jest teraz twój dom”, Marty Wroniszewskiej, opisującej problematykę adopcji w Polsce.

Zapraszamy po nowości! Do zobaczenia w bibliotece.

{gallery}zdjecia//2021/9/nowosci{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content