Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Rozpoczynamy zajęcia w ramach pilotażowego projektu FRSI i Deutsche Telekom Stiftung „Para buch! Książka w ruch”!

To projekt realizowany w kilku województwach w kraju, którego celem jest promocja czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku 3–10 lat. Biblioteki w gminie Moszczenica są jedynymi beneficjentami tego zadania na terenie powiatu gorlickiego.

Tematem pierwszych zajęć zorganizowanych dla trzech grup z Przedszkola Wesołe Krasnale w Moszczenicy były zabawy kolorami. Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania książki pt. Kolory, dzięki której dzieci poznał podstawowe barwy, czyli: czerwony, żółty i niebieski, następnie wyszukując ich w bibliotece i na swoich ubraniach. Poprzez mieszanie ze sobą plasteliny w kolorach żółtym, niebieskim i czerwonym wyczarowały barwy zielone, fioletowe i pomarańczowe.

Dużo radosnej zabawy było przy mieszaniu farb plakatowych, które prawie w magiczny sposób zmieniały barwy. Każdy chciał wyczarować swój niepowtarzalny. Dla łatwiejszego zapamiętania podstawowych kolorów dzieci segregowały recyklingowe zakrętki od butelek. Praca wzbudzała olbrzymi entuzjazm, bowiem każdy chciał ich mieć jak najwięcej.

Zachęcamy do rodzinnych eksperymentów z kolorami, wspomaganych czytaniem książek Kolory, autorstwa Emilie Beaumont i publikacji pod tym samym tytułem napisanej przez  Hervégo Tulleta, które są dostępne w naszej bibliotece. Już wkrótce odbędą się kolejne zajęcia!

„Para-buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.


{gallery}zdjecia/2020/1/parabuch{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content