Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Jeżeli jesteście jeszcze przed urlopem i nie wiecie, dokąd zabrać swoje pociechy, to podpowiadamy.

Nie opuszczając województwa małopolskiego, możemy z dziećmi odkryć wiele urokliwych miejsc, do których podróż, zwłaszcza dla najmłodszych, nie będzie ani uciążliwa, ani nużąca. Na rodzinne wyjazdy zabierzmy ze sobą książki Ewy Stadtmüller: „Zakopane i okolice”, „Kraków i okolice” oraz „Pieniny dla rodziny”. Publikacje te są dostępne w naszych bibliotekach.

Przewodnikiem po ciekawych miejscach Małopolski jest Skrzat, który w czasie spacerów po Zakopanem, Krakowie, Szczawnicy i okolicach odpowiada na pytania: „Skąd się wziął Dunajec?”, „Co to jest Durbaszka?”, „Jak powstało Podhale i kogo należy winić, że ziemia tam jest kamienista?”, „Skąd się wzięła sól w Wieliczce?”. Poznamy również tajemnicę wież kościoła Mariackiego, zajrzymy do Smoczej Jamy, na Wawel, spotkamy krakowskie kwiaciarki czy pochlapiemy się w Grajcarku.

Po odbytych wycieczkach młodzi turyści będą mogli sprawdzić, co zapamiętali z rekreacyjnych spacerów. Służyć temu będą wkładki z krzyżówkami dołączone do omawianych książek. Zachęcamy do lektury i turystycznych wyjazdów. Bądźmy turystami we własnym województwie!

{gallery}zdjecia/2020/8/malopolska{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content