Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia tematyka naszego spotkania też była świąteczna. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania „Pod choinką,” z interaktywnej serii „Przesuń paluszkiem”. Seria ta, to książeczki aktywizujące i rozwijające sprawność manualną najmłodszych. Zabawy logorytmiczno-ruchowe do świątecznych piosenek, były okazją do rozwoju słuchu muzycznego i akustycznego. Akompaniowanie na instrumentach to aktywność szczególnielubiana przez dzieci.

Kolejnym elementem spotkania było ozdabianie bombki choinkowej ze zdjęciem każdego uczestnika.

Mata rozwijająca koordynację ruchową również spełniła swoje zadanie. Małe rączki i nóżki starały się dotknąć miejsca, zgodnie ze wskazaniami kostki.

Na koniec nastąpił słodki poczęstunek, w trakcie którego dzieci dekorowały owocami galaretkowe deserki.

Na pamiątkę zabawowych spotkań nasi mali uczestnicy otrzymali pamiątkowe, personalizowane dyplomy, z którymi pozowali w świątecznej foto-budce.

Z powodu chorób, niektórzy wykonali swoje prace w domu. Dziękujemy za przesłane zdjęcia.

To już niestety ostatnie spotkanie tej Grupy Zabawowej. Mamy nadzieję, że kontakt z innymi dziećmi oraz ich rodzicami wpłynął na rozwój umiejętności społecznych i miał pozytywny skutek w trakcie adaptacji do grupy przedszkolnej. Należy nadmienić, że pięcioro dzieci uczęszcza już do przedszkola.

Rodzice deklarują, że udział w Grupie Zabawowej korzystnie wpłynął na proces przystosowania się do zasad panujących w przedszkolu.

Niedługo ogłosimy nabór do kolejnej Grupy Zabawowej.

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content