Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

„Zasmakuj w bibliotece” to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który obchodzimy w dniach 8–15 maja 2020 roku. Nasze biblioteki bardzo dosłownie podeszły do tego hasła. 


Chcemy Wam — naszym obecnym i przyszłym Czytelnikom — zaproponować smaczne książki, czyli te, które nas inspirują i przenoszą w kulinarny świat. Uznaliśmy, że smaczne to te, które kojarzą się nam z dobrym jedzeniem, przetworami, zdrowymi nawykami konumenckimi i kulinarnymi. Zachęcamy Was do obejrzenia i wypożyczenia publikacji z bibliotek w Moszczenicy i Staszkówce.

Pierwszą grupę tworzą książki kulinarne przeznaczone dla dzieci do pierwszych kuchennych doświadczeń. Poprzez wspólne eksperymentowanie w kuchni i przygotowywanie posiłków rodzice mają możliwość przekazywania dzieciom ważnych wiadomości dotyczących roli właściwego odżywiania, dokonywania najlepszych wyborów w kwestii tego, co jemy. Proponowane książki:

1. Gratka dla małego niejadka

2. Dzieci gotują. Kuchnie świata

3. Przygoda w młynie

4. Jem zdrowo i wygrywam!

5. Moja książka kucharska

6. Przepisy Tosi i Franka, czyli jedz zdrowo od najmłodszych lat

7. Gotuj zdrowo dla dzieci


Druga grupa
to publikacje dla dorosłych, które przypominają o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie w każdym wieku. Przy pomocy tych książek możemy nauczyć się przygotowywać posiłki bez chemicznych dodatków, wykorzystywać zioła w kuchni czy przejść na dietę wegetariańską. Osoby starsze dowiedzą się, jaka jest najwłaściwsza dieta dla seniora, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Proponowane książki:

1. Żywność, która leczy. Terapia żywieniowa św. Hildegardy z Bingen

2. Dieta seniora

3. Love vegan. Gotowy jadłospis na 21 dni

4. Jaglany detoks

5. Konserwowanie i przechowywanie żywności

6. Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

7. Naturalna farmacja

8. Chleb z własnego pieca

9. Zamień chemię na jedzenie

10. Czy wiesz, co jesz?

11. Kuchnia bez chemii


Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content