Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Zapraszamy Was do domowej siłowni, która zagwarantuje Wam znakomitą zabawę oraz zadba o Waszą kondycję fizyczną!

Domowe zabawy aktywizujące ciało dziecka (a przy okazji innych członków rodziny) to nie tylko odpowiedź na jego naturalną potrzebę ruchu, lecz także łatwy i sprawdzony sposób na wzmacnianie więzi rodzinnych. Oprócz oczywistej korzyści, którą jest poprawa formy fizycznej, wspólna aktywność uczy, że jest to fajny sposób spędzenia wolnego czasu, poprawia nastrój, uczy rywalizacji oraz radzenia sobie z porażką i wygraną.

Dzięki zabawom ruchowym ćwiczymy umiejętność koncentracji, koordynację ruchową i wzrokowo-ruchową potrzebną, tym najmłodszym dzieciom z naszej świetlicy, podczas nauki czytania oraz pisania. Rozbudzają także ciekawość związaną z poznawaniem świata, zatem sprawiają, że dziecko chętniej chłonie wiedzę.

„Stwarzając dzieciom możliwości intensywnego ruchu, rozwijamy w nich niezwykłe właściwości ciała, ducha i umysłu. Jest to najcenniejszy posag, w jaki możemy je wyposażyć na długą drogę w ich dorosłym, skomplikowanym życiu” — uważa Wacław Gniewkowski, wieloletni badacz wpływu wychowania fizycznego na młodego człowieka.

Zabawy ruchowe, które zaczerpnęłyśmy z bloga „Mama w domu by Sylwia Błaszczak”, są dostępne do pobrania tutaj.

Zatem… Szalonej zabawy!

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content