Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony
Dzisiaj odkryliśmy magię tworzenia szkła, zwiedzając Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno — nowoczesną, interaktywną placówkę prezentującą dokonania szklanej wytwórczości.


Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom CDS nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, lecz także ją tworzy.

Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła. W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych można się zapoznać z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, jak i użytkowe — wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego.

W czasie wolnym również świetnie się bawiliśmy na krośnieńskim rynku, delektując się pysznymi lodami oraz chłodząc się w wodnej mgiełce. Mieliśmy także okazję poznać grę terenową geocaching! Udało się nam odnaleźć jedną ze skrytek ukrytą nieopodal krośnieńskiego rynku! Brawo my! Z pewnością będziemy tę wycieczkę miło wspominać!

{gallery}zdjecia/PWD/2021/6/krosno{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content