Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Za nami ostatnia wycieczka tegorocznej półkolonii. Tym razem odwiedziliśmy miejsce idealne na świetną zabawę przez cały dzień, czyli Park Miniatur i Warownię w Inwałdzie.

Wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Warowni, gdzie przywitał nas gadający, śpiewający i ziejący ogniem smok. Zamek z basztą widokową, zbrojownią i salą tortur oraz podgrodzie z drewnianymi chatami rzemieślników, których można zobaczyć przy ich pracy, to lekcje historii, które znacznie odbiegają od tych tradycyjnych, spotykanych w szkole.

Następnie odwiedziliśmy Park Miniatur, gdzie można zobaczyć 60 miniatur najsłynniejszych budowli świata, takich jak: londyński Big Ben czy rzymskie Koloseum oraz perły polskiej architektury — między innymi Stadion Narodowy i Sukiennice. Nie każdy może w jeden dzień zobaczyć wszystkie najsłynniejsze zabytki z całego świata. My to zrobiliśmy!

Największych wrażeń dostarczył nam lunapark, w którym skorzystaliśmy z wielu atrakcji. Odwiedziliśmy Egipt Spinning Coaster, przepłynęliśmy rwącą rzekę, obejrzeliśmy seans w kinie 5D, przeszliśmy Zielony Labirynt, a niektórzy z nas weszli do domu strachów Egipt Horror Show! Ponadto zabawiliśmy się w kierowców rajdowych oraz obejrzeliśmy panoramę Inwałdu z wierzchołka młyńskiego koła.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domu. Wielu z nas postanowiło wrócić tam podczas wakacji  ze swoim rodzeństwem i swoimi rodzicami. Oby to marzenie się spełniło, bo atrakcji jest tam tak wiele, że nie ze wszystkich zdążyliśmy skorzystać.

{gallery}zdjecia/PWD/2021/7/inwald{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content