Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Celem międzypokoleniowego wyjazdu do Wygiełzowa, było uczestnictwo w XI edycji imprezy etnograficznej ETNOmania. Wśród zieleni Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego rozgościło się pięć stref tematycznych: Rzemiosła, Folkdizajnu i Eko, Muzyki, Dzieci i Relaksu. Każdy kto przybył na tę wspaniałą imprezę, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie.

W targowych alejkach wystawcy zachęcali do zakupu rękodzieła, produktów eko, miodów, wyrobów artystycznych. Zapachami kusiły stoiska z produktami z lawendy. Przykuwały uwagę ręcznie wykonane zakładki do książek, z motywami roślinnymi.

Przez cały czas pobytu można było spróbować swoich sił w warsztatach i pokazach rzemiosła. Uczestnicy naszego wyjazdu chętnie pracowali z kołem garncarskim, malowali ludowe zabawki, rzeźbili w drewnie. Sprawdzali predyspozycje stolarskie uczestnicząc w działaniach twórczych z Żywą Pracownią. Chętne dziewczynki – małe hafciarki, współtworzyły wielkoformatową makatkę.

Na stoiskach ETNOsmaków można było skosztować kuchni regionalnej i wegetariańskiej, a także zaopatrzyć się w produkty tradycyjne i zdrowe przetwory.

Odwiedziliśmy także obiekty muzealne. Ciekawostką, na którą zwróciliśmy uwagę w budynku spichlerza folwarcznego z Bobrka była rekonstrukcja dawnej klasy szkolnej, gdzie można było powspominać i opowiedzieć wnukom, jakich  „tabletów” używały babcie, gdy chodziły do szkoły.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć elementów muzycznych. Miłe dla ucha dźwięki rozbrzmiewały dzięki fantastycznym wykonawcom: Kapeli Brodów i zespołu Echo Rodu.

Ostatnim punktem naszego pobytu było uczestnictwo w pokazie mody z muzyką na żywo. Obejrzeliśmy artystyczne projekty koszul – Saszy Malisz, bajecznie kolorowe spódnice i suknie Zielekady, oraz minimalistyczne, naturalne projekty Kasi Bohaczyk.

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content