Pozostajemy w morskim klimacie! Co prawda mamy styczeń, za oknem wyczekiwany przez wszystkich śnieg, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zanurzyć się w głębinach mórz i oceanów czy też pożeglować razem z piratami, przeżywając niezapomnianą morską przygodę. Dla tych, którzy już wykonali papierowego rekina (instrukcja wykonania znajduje się tutaj) mamy kolejne morskie zadania!
Zapraszamy Was na stronę internetową pełną morskich opowieści — Marine Stewardship Council. MSC to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która powstała, aby zachować dziką naturę oceanów. Walczy z problemem nieodpowiedzialnego rybołówstwa mającego destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne. Dostrzega i nagradza wysiłki tych, którzy starają się chronić zasoby mórz i oceanów.
Znajdziecie tam mnóstwo materiałów edukacyjnych, dzięki którym dowiecie się więcej na temat tego, co można zrobić, aby morza i oceany przetrwały w dobrej kondycji dla przyszłych pokoleń:
1. Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci poniżej 10 lat.
2. Materiały edukacyjne dla dzieci w wieku 10–15 lat.
3. Film pt. „Mój tata jest rybakiem”.
Proponujemy Wam także ciekawe książki naukowe o morzu i skarbach oceanów, które są dostępne w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. Link do katalogu bibliotecznego Sowa znajdziecie tutaj.
A po intensywnej nauce czas na seans filmowy z piratami w roli głównej! A proponujemy Wam serię… „Piraci z Karaibów”. Macie do wyboru aż pięć części: „Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły”, „Piraci z Karaibów. Skrzynia umarlaka”, „Piraci z Karaibów. Na krańcu świata”, „Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach” oraz „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”.
W Cyfrowej Bibliotece Polskiej Piosenki znajdziecie mnóstwo szanty, które możecie słuchać do woli, gdyż CBPP to legalne źródło gwarantujące Wam świetną zabawę!
Życzymy Wam morskiego dnia pełnego niezapomnianych przygód!
{gallery}zdjecia/PWD/2021/1/morskie_opowiesci{/gallery}