Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Cieszymy się, że na pierwszych zajęciach Grupy Zabawowej gościliśmy najmłodszych — dzieci w wieku od dwóch do czterech lat, które jeszcze nie są objęte opieką przedszkolną.

Cykliczne spotkania z rówieśnikami mają m.in. na celu stymulację rozwoju dzieci, nawiązywanie kontaktów, spontaniczną zabawę oraz przygotowanie do podjęcia edukacji przedszkolnej. Istotą zajęć jest to, że każdemu dziecku towarzyszy rodzic.

Opiekun jest uczestnikiem spotkania, odpowiada za bezpieczeństwo dziecka, zachęca go do podejmowania aktywności w grupie, a równocześnie spędza z nim wartościowy czas i czerpie radość z każdej nowej umiejętności swojej pociechy. Rodzic może również inicjować aktywności grupy, proponować tematykę prowadzonych spotkań czy prowadzić zabawy.

Podczas pierwszego spotkania maluszki poznawały się nawzajem i próbowały wymawiać imiona rówieśników, a rodzice odrysowywali i podpisywali kontury rączek swoich pociech.

Dnia 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, dlatego nasze spotkanie odbyło się wokół tej tematyki. Dzieci wysłuchały bajki o kotku, uczestniczyły w zajęciach rytmiczno-muzycznych, poznały piosenkę o kotku–puszku, próbowały grać na instrumentach perkusyjnych oraz naśladowały kotki. Nie mogło zabraknąć także zabaw ruchowych, przechodzenia przez tunel animacyjny czy ćwiczeń relaksacyjnych przy muzyce.

Na zadanie domowe rodzice wraz z dziećmi wykonają kotka z masy solnej, zgodnie z otrzymaną instrukcją, i na następnych zajęciach pochwalą się efektem wspólnej pracy. Do zobaczenia!

{gallery}zdjecia/2022/2/grupa_zabawowa{/gallery}

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content