Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Na pytanie „Co wspólnego mają książki i jedzenie” próbowali odpowiedzieć uczestnicy spotkania z Justyną Bednarek, które zostało zorganizowane przez Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy w ramach projektu „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”.

Podczas spotkania Justyna Bednarek opowiedziała, jak to się stało, że została pisarką, zwłaszcza że zanim zajęła się pisaniem książek dla najmłodszych była między innymi dziennikarką kulinarną. Razem z dziećmi zastanawiała się, czy książka jest podobna do potrawy, jakie składniki doprawiają książkę, a jakie potrawę.

Po przeczytaniu fragmentów czterech publikacji Pięć sprytnych kunNiesamowite przygody dziesięciu skarpetekBabcocha oraz Pan Kardan i przygoda z vetustasem, młodzi kucharze przystąpili do pracy. Każda z czterech dziesięcioosobowych grup wykonała potrawę nawiązującą do bohaterów książek autorstwa Justyny Bednarek. I tak powstały: ulubiona sałatka kun, serowe myszki do schrupania, kogel mogel z malinami i borówkami oraz ulubiony napój pana Kardana.

Kulinarnej zabawy było co niemiara, a wykonane potrawy smakowały wyśmienicie. Mali kucharze obiecali, że takie zdrowe specjały będą przygotowywać razem ze swoimi rodzicami. Osoby zainteresowane poznaniem przepisów na te specjały zapraszamy do naszej biblioteki.

Dzięki uprzejmości Wojciecha Patrzyka — właściciela gorlickiej księgarni Mieszko — dzieci miały możliwość zakupienia książek autorstwa Justyny Bednarek, a następnie otrzymania pamiątkowego autografu od naszego gościa. Jeżeli ktoś nie zakupił wymarzonej książki, to może ją wypożyczyć z naszej biblioteki. Lista książek autorstwa Justyny Bednarek jest dostępna tutaj. Serdecznie zapraszamy!

{gallery}zdjecia/2019/10/Bednarek{/gallery}

Projekt „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki” jest realizowany z programu 
Partnerstwo dla Książki i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content