Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

Dnia 13 września 2019 roku gościliśmy w Moszczenicy panią Ewę Wachowicz — autorkę książek kulinarnych, właścicielkę firmy producenckiej Promiss, jurorkę w programie Master Chef, autorkę programu telewizyjnego Ewa gotuje, a przede wszystkim zwolenniczkę zdrowego stylu życia. Okazją do spotkania było kolejne z działań, które Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy realizuje w ramach projektu „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”.

Ewa Wachowicz — pochodząca z pobliskich Klęczan — gościła w Moszczenicy po raz pierwszy. Uczestnicy spotkania autorskiego — na żywo, a nie przez szklany ekran — mogli się przekonać, jak miłą, ciepłą i pełną optymizmu osobą jest nasz gość. Na samym początku spotkania pani Ewa Wachowicz zachęcała wszystkich do sięgania po zdrową wodę źródlaną, chwaląc jednocześnie lokalną wodę mineralną będącą jej miłym wspomnieniem z dzieciństwa. Przestrzegała także, zwłaszcza najmłodszych, by nie kupowali i nie pili napojów sprzedawanych w plastikowych butelkach.

Moderatorem spotkania był Bartłomiej Kiełtyka, który zadawał tak ciekawe pytania, że cała sala chłonęła to, co opowiadał nasz gość. Mogliśmy usłyszeć m.in. odpowiedzi na pytania, takie jak: „Skąd się wzięły jej kulinarne zainteresowania?”, „Jak się gotuje na wysokości czterech tysięcy metrów?”, „Czy premierowi się nie odmawia?”, „Jakie książki czytała w dzieciństwie, a jakie teraz?”, „Dlaczego wybory Miss Polski nie odbyły się w Gorlicach?”, „Jak się narodził pomysł podawania kanapek na lustrze?”, „Jakie menu oferuje krakowska restauracja Zalipianki?”, „Co skłoniło ją do zdobywania korony wulkanów świata?”. Uczestnicy spotkania także mieli możliwość zadawania naszemu gościowi interesujących pytań i dzięki temu wiemy, dlaczego nie zamierza wracać do polityki i czy jej córka odziedziczyła kulinarny talent.

Podczas spotkania można było zakupić książki autorstwa pani Ewy Wachowicz, łącznie siedem tytułów, oraz zdobyć cenny autograf i pamiątkowe zdjęcie, które były dopełnieniem tej kulturalo-kulinarnej uczty. Serdecznie dziękujemy pani Ewie Wachowicz za wspólne popołudnie pełne lokalnych i kulinarnych smaczków, Bartłomiejowi Kiełtyce za ciekawość w zadawaniu pytań oraz wszystkim uczestnikom za aktywne uczestnictwo w tym pouczającym spotkaniu.

{gallery}zdjecia/2019/9/13wachowicz{/gallery}

Projekt „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”, realizowany jest z programu 
Partnerstwo dla Książki i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content