Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejdź do dolnej stopki strony

W ramach realizacji projektu „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki’, jego uczestnicy spotkali się z Wojciechem Patrzykiem, właścicielem księgarni Mieszko.

Celem spotkania była prezentacja książek o szeroko rozumianej tematyce prozdrowotnej. Mamy świadomość, że poprzez kontakt z właściwą literaturą, możemy zmieniać nawyki żywieniowe, zachęcać do właściwych postaw konsumenckich, a co za tym idzie świadomie wybierać zdrowy styl życia.

Pan Wojciech, powołując się na wiarygodne badania naukowców przekonywał, że im wcześniej zaczniemy dbać o nasze zdrowie, tym jakość i długość naszego życia będą dla nas bardziej satysfakcjonujące. Prezentował publikacje, które przeżywają renesans, a dotyczą wykorzystywania ziół w kuchni. Przedstawiał poradniki dotyczące domowych sposobów leczenia z zastosowaniem leków z natury. Szczególnie zachęcał do zapoznania się z książką „Jak nie umrzeć przedwcześnie”, która wbrew pozorom nie jest przeznaczona tylko dla osób starszych, ale jak wynika z doświadczeń księgarza, często jest kupowana jako prezent dla nowożeńców. Po prezentacji, uczestnicy spotkania mogli nabyć omawiane publikacje.

W dalszej części spotkania został ogłoszony konkurs pod hasłem „U babci na strychu” na najstarszą książkę kulinarną w gminie Moszczenica. Podsumowaniem konkursu będzie wystawa starych książek kulinarnych zorganizowana w październiku, na której wręczone zostaną nagrody właścicielom najstarszych publikacji. Na wystawie będzie też można obejrzeć stare, ręcznie wyszywane makatki kulinarne.

{gallery}zdjecia/2019/6/13patrzyk{/gallery}

Projekt „Dobre życie zaczyna się od dobrej książki”, realizowany jest z programu 
Partnerstwo dla Książki i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zostaw odpowiedź

Ośrodek Kultury i Biblioteki © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content